Dünyanın ayakta kalan en eski Otomotiv Markalarından Peugeot, çok yakın zamanda kişiliğini ve karakterini yeni bir logo ile yeniden teyit etti ve tarihinden yepyeni bir sayfa açtı.

25 Şubat 2021’de Peugeot yeni logosunu tanıttı: Muhteşem bir aslan başı ile süslenmiş bir arma. 1850’den beri Peugeot, tamamı aslan amblemini taşıyan on tane logoya sahiptir. Bu son logoyla beraber PEUGEOT markasının Global Marka Tasarım stüdyosu olan PEUGEOT Design Lab tarafından daha modern, daha kaliteli ve daha zarif bir onbirinci versiyon oluşturuldu.

2010 yılında piyasaya sürülen mevcut logonun, markanın üst pazara geçişini taçlandırmak için değiştirilmesi gerekiyordu. Son 10 yılda araçlarını tamamen elden geçiren Peugeot, ürünlerine ayak uydurmak için logosunu yeniden tasarladı.

PEUGEOT çağa ayak uyduran bir markadır. Zamanının bir adım önünde, yenilikleri yakından takip ediyor, davranış değişikliklerini tahmin ediyor ve yeni mobilite çözümlerinin önünü açıyor. PEUGEOT tüm devrimlerin deneyimine sahip bir marka. Endüstriyel, teknolojik, politik, sosyal, dijital ve şimdi çevresel – sürdürülebilir bir gelecek için stratejisinin merkezinde enerji geçişi ve sıfır karbonlu mobilite yer alıyor. Bütün bunlar Peugeot‘nun DNA’sını oluşturuyor. Aynı zamanda PEUGEOT güçlü ve içgüdüsel bir markadır. Aslan hayvanı ambleminin markaya ve kurumsallığına bir yansımasıdır. Bu süreç, Peugeot‘yu eskimeyen ama güncelliği takip eden bir marka, dün ile yarın arasında bir bağlantı haline getiriyor.

Son 10 yılda, PEUGEOT’un tüm ürün yelpazesi şaşırtıcı bir üst pazar hamlesinden geçti. Ve bunu çok iyi başardılar. 2021’de PEUGEOT e-Expert ve 2019’da Partner ile “Yılın Uluslararası Vanı” ödülünü aldılar. “Yılın Otomobili” ödüllerinde 2014’te PEUGEOT 308, 2017’de PEUGEOT 3008, 2020’de PEUGEOT 208, en iyi otomobil seçildi.

Ve hepsinden önemlisi, hem binek otomobiller hem de hafif ticari araçlar için elektrikli seri üretime geçiliyor olması. Bu üst sınıf ve değerdeki hamle, şimdi markanın tasarımı üzerinde yapılan çalışmalarla mükemmel hale getiriliyor. Yeni bir logo, PEUGEOT‘nun dün ne anlama geldiğini, PEUGEOT‘nun bugün ne anlama geldiğini ve PEUGEOT‘nun yarın ne anlama geleceğini somutlaştırıyor.

Ve yeni Peugeot kimliğini deneyimlemek, iki deneyimi bir arada yaşamaktır:

Birincisi, şu an için yaşamak demektir. Sürekli daha hızlı dönen bir dünyada, “zaman” en nadir, en değerli varlıklardan biri haline geldi. PEUGEOT bu dünyada, bunu yapmak isteyenlere şimdiki anın tadını çıkarma ve sunduğu her şeyden yararlanma fırsatı sunuyor. Tüm bu süreç, “her şey dahil” kaliteli bir deneyime sahip olmak anlamına gelir. Araçlar, bayilikler, ilgili ürünler, web siteleri, iletişimler, tabelalar… Bunların tümü, tek, tutarlı ve işlevler arası bir sistem içinde kurulmuş ve hizalanmış marka ile temas noktalarıdır.

PEUGEOT, THE LIONS OF THE TIME marka kampanyasıyla, müşterilerinin en değerli varlıklarına, yani zamanlarına sahip olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Marka, zamanı kaliteli zamana, zenginleştirici bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyor. Yenilikçi, üst düzey bir genel marka olarak PEUGEOT, hem onboard araçlarda hem de bayilerinde etkileyici bir deneyim sunuyor.

Bu arma, yalnızca görsel kimliğiyle sınırlı olmayan bir marka ekosisteminin yolunu açıyor. İçinde daha derin bir değişim taşır. Duruşta bir değişiklik; yeni bir ruh hali; yeni bir yaşam tarzı. Peugeot‘nun amacı, mevcut ve gelecekteki müşterilerine ihtiyaçlarını karşılayan bir marka sunmaktır.

PEUGEOT markası zamanın ötesinde, kendini tekrar tekrar keşfeden bir markadır…

İlginç şeyler, değil mi? PEUGEOT markası ve bir çok başka marka için yedek parça çözümleri üreten İlke Otomotiv’i daha fazla haber için takip edebilirsiniz. Tasarım ilhamı ve marka estetiği ile ilgili haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız.